Angiografia fluoresceinowa i indocyjaninowa

Nakład wyczerpany. Zapraszamy do zapisania się na listę mailingową w celu powiadomienia o pojawieniu się tej pozycji w sprzedaży.

Zamów książkę

Pierwszy praktyczny podręcznik do nauki angiografii fluoresceinowej oraz indocyjaninowej, bogaty w ilustracje i przykłady badań angiograficznych, podstawy teoretyczne opisując w skrótowej formie.

Podręcznik skierowany do specjalizujących się lekarzy uczy interpretacji badań, stanowi niezbędną podstawę do samodzielnego zdobywania dalszych doświadczeń w okulistycznych badaniach diagnostycznych.

Książka zdobyła wyróżnienie w 56 konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsza książka roku”.


Słowo wstępne do podręcznika napisał prof. Jacek Kański:

„Z największą przyjemnością piszę słowo wstępne do tej doskonałej książki. Doktor Maciej Gawęcki dzieli się z czytelnikami swoim doświadczeniem, opierając się na własnej rozległej praktyce, obejmującej dwadzieścia lat pracy i wiele tysięcy wykonanych angiografii. Udało mu się przedstawić swoją wiedzę w komunikatywnej i łatwo przyswajalnej formie.”

Zobacz fragment książki.OPINIE O KSIĄŻCE


„Podręcznik Pana Doktora Macieja Gawęckiego, w bardzo przystępny sposób uczy wykonywania oraz interpretacji wyników angiografii fluoresceinowej i indocyjaninowej. Zawiera najistotniejsze informacje o patomechanizmach, objawach oraz leczeniu wielu jednostek chorobowych zarówno tych występujących często, jak również tych rzadziej spotykanych w praktyce każdego okulisty. Zrozumienie, przyswojenie oraz usystematyzowanie wiedzy ułatwia duża liczba zdjęć – angiogramów oraz pomocnych, prostych schematów.Pomimo szerokiego zastosowania w okulistyce optycznej koherentnej tomografii, angiografia fluoresceinowa i indocyjaninowa jest nadal pomocna, a czasami nawet niezbędna do diagnostyki oraz monitorowania przebiegu wielu chorób siatkówki i naczyniówki. Uważam, że książka ta może znacząco pomóc w rozwiązywaniu zagadek diagnostycznych wszystkim okulistom.”

Dr n. med. Anna Jurska-Jaśko